Hogy kell recenziót írni?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, pedagógia karon tanulok. Az egyik beadandónkban egy bizonyos szempontok alapján kiválasztott publikációról kell recenziót írni, aminek az első részében 2-3 oldalban be kell mutatni a publikációt, a második részében pedig 1-2 oldalban reflektálni kell az olvasottakra.


A cikket sikerült kiválasztanom, a lényegi része kb. 10 oldal. Hogy álljak neki a feladatnak? Mennyi idő alatt lehet kb. megírni egy ilyen beadandót? Esetleg tudtok olyan oldalt linkelni, ahol le van írva ennek a menete, a tartalmi követelmények, tanácsok?



2020. nov. 30. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezt én is megtaláltam, de sajnos nem lettem tőle okosabb. Egy könyvet könnyebben össze tudnék foglalni, de 10 oldalról nem tudom, hogy hogyan kell értelmesen írni, főleg úgy, hogy az ne másolás legyen. Az 1-2 oldal reflexió menni fog, de a 2-3 oldalas bemutatás...


"a recenzió mind tartalmi, mind formai tekintetben eléggé kötött műfaj" - mik ezek a tartalmi, formai követelmények?


Mindenhol könyvek recenziójához találok információkat, de egy 10 oldalas cikkhez szerintem máshogy kell nekiállni. :/

2020. nov. 30. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, elég fura, hogy 10 oldalas cikkről ennyi recenziót kell írni. A publikáció bemutatásában én gyakorlatilag elmesélném, hogy miket ír. pl.

A szerző cikkében a ... problémáját járja körbe. Gondolatmenetét azzal kezdi, hogy.... Kitér arra is, hogy.... Itt azonban talál egy ellentmondást, ugyanis.... ennek feloldásához egyrészt bemutatja, hogy... másrészt pedig... Végül arra a következtetésre jut, hogy..., bár hozzáteszi, hogy....


Szerintem így a 2-3 oldal is menni fog.

2020. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! :)


A hivatkozást hogy csináljam? Elég, ha a bevezetésben leírom, hogy ebből a cikkből készül a recenzió, és a pontos bibliográfiai adatokat leírom az irodalomjegyzékbe, vagy folyamatosan szövegközi hivatkozást kell használni?

2020. nov. 30. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a legelejére beírni. Szövegközi hivatkozásokat nem szoktak használni recenzióknál. :)
2020. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. dec. 1. 04:11
 7/7 A kérdező kommentje:

A bemutató része kész, épphogy meglett a 2 oldal. :/ A recenzió részt megpróbálom majd úgy megírni, hogy az meg inkább a max oldalszámot súrolja, úgyis sok mondanivalóm van a témával kapcsolatban.


Köszi mindenkinek a segítséget. :)

2020. dec. 1. 17:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!