Tudnátok segíteni deriválásban?


Ezt a fuggvenyt kellene derivalni: sin^3(7^x-6x^2)+ctg(log5x) ez az egesz osztva tg(4x)+5cos(8x^5-3e^x)

Nagyon halas lennek ha valaki ezt levezetne nekem.



2020. nov. 30. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismered a deriválási szabályokat?


Na, keresd meg a legbelső függvényt, és onnan kezd el kicsomagolni.


A Photomath segít ellenőrizni.

2020. nov. 30. 15:56
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

a = sin^3(7^x-6x^2)+ctg(log5x); b = tg(4x)+5cos(8x^5-3e^x)

(a/b)' = (a'·b-b'·a)/b²

a' = (sin^3(7^x-6x^2)+ctg(log5x))' = 3·sin²(7^x-6x^2)·cos(7^x-6x^2)·(7^x-6x^2)' + (ctg(log5x))'

(ctg(log5x))' = 1/cos²(log5x) · (log5x)'

2020. nov. 30. 17:41