Hogyan kell az ilyen feladatokat megoldani?


Tehát van két halmaz:

A:{x^3+x^4=0} B:{(x+3)*x^2=0}

Adja meg az A\B halmaz elemeit!


Most a feladatban valami hülyeséget írtam, szal a két egyenletet ne oldja meg senki meg nem is ezt szeretném, hanem hogy ezzel most mit kell csinálni?

Tegyük fel, hogy az elsőnek x=1 a megoldása, a másiknak meg az x=2.

Innen hogyan tovább?

Nincs közös elem.


2020. dec. 2. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs közös elem, a kérdés meg az, hogy mik a közös elemek, akkor az a válasz, hogy nincsenek közös elemek.
2020. dec. 2. 15:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs, szal nem uniót akartam, de direkt írtam, hogy nem ez a lényeg, hanem hogy itt most be kell helyettesíteni?
2020. dec. 2. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a formában az a feladat, hogy a két halmaz tartalmaz egy-egy egyenletet. Mivel két különböző egyenletet tartalmaznak, ezért A\B=A.

A feladatkiírás így lenne precíz (már ha egyre gondolunk);


A:={x | x^3+x^4=0} és B:={x | (x+3)*x^2=0}


Na, itt az A és B halmaz elemei azon x számok, amik igazzá teszik az egyenleteket. Tehát meg kell oldanunk őket;


x^3+x^4 = 0, kiemelünk:

x^3*(x+1) = 0, szorzat értéke csak akkor lehet 0, hogyha valamelyik tényezője 0, így vagy x^3=0, vagyis x=0, vagy x+1=0, vagyis x=-1, tehát


A:={0;-1}


A B halmaznál ugyanez a helyzet;


(x+3)*x^2 = 0, szorzat értéke csak akkor lehet 0, hogyha valamelyik tényezője 0, így vagy x+3=0, vagyis x=-3, vagy x^2=0, vagyis x=-2, tehát


B:{-2;0}


Az A\B esetén ki kell vennünk az A halmazból azokat, amiket közösen tartalmaznak B-vel (gyakorlatilag a metszetüket), ekkor ez marad:


A\B={-1}

2020. dec. 2. 15:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. dec. 2. 16:10