Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német igeidők SOS!! A kérdés...

Német igeidők SOS!! A kérdés végén írom amondatokat. A feladat az,hogy ezeket írjuk meg Präsens-Präteritum-Perfekt-Plusquamperfekt-Futur mindegyik időbe. Nagyon nagy segítség ha akar egyik ige időbe segítesz nagyon megköszönném!?

Figyelt kérdés

A mondhatok:

Nem akart látni bennünket.

A szobában nem volt szabad dohányoznom.

Szabad volt uszodába mennetek? Nem szerettek mosogatni és törölgetni. Mikor kellett hazamennetek onnan? Szeretett fagyit enni és sétálni a városban.

Focizni akartam Puskással.

Beszélni akart veletek.

Akartam kérdezni tőled valamit.

Meg kellett írnia a háziját.

Korán ágyba kellett mennem.

Mikor akart felébreszteni téged?

Már nem tudtunk neki segíteni.

A beteg még nem kelhetett fel.

Nem tudtam jól válaszolni.

Meg kellett ennie a levesét.



#német #futura #német igeidő #Perfekt-Präteritum-Plusquamperfekt
2020. dec. 7. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, de szerintem ezt magadtól is meg kéne tudnod írni.
2020. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos fél éve tanulok csak németet ezért nem tudom..
2020. dec. 8. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha fél év alatt ez mind a tananyag volt, akkor mégiscsak tudnod kéne. Ha meg nem volt tananyag, akkor miért ilyen feldatot kapsz? Nem értem.
2020. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jelenidőben leírod, onnan már biztos lesz, aki segít átírni más igeidőbe. Pl. én is szívesen segítek majd.
2020. dec. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!