Egy számtani sorozat első tagja a1-6, differenciálja d=2,5 írjuk fel a sorozat 6. és 8. tagját valaki lenne olyan kedves és megoldaná? ?


1. Egy számtani sorozat első tagja a1-6, differenciálja d=2,5 írjuk fel a sorozat 6. és 8. tagját


2. Egy mértani sorozat első tagja a1=5, differeciálja q=3. Írjuk fel a sorozat 7. tagját!


Köszönöm előre is <3


2020. dec. 7. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Ne már, ez általános iskola!

1.

a1 = 6

a2 = 6 + 2,5 = 8,5

a3 = 6 + 2,5 + 2,5 = 11

Folytasd!

.

2.

a1 = 5

a2 = 3 * 5 = 15

a3 = 3 * 3 * 5 = 45

Folytasd!

2020. dec. 7. 11:57
 2/2 anonim ***** válasza:
24%
Hát én rég jártam suliba de nekem azt tanították, hogy tanulni magunktól kell nem pedig mások megoldására várni szóval.. ez itt az én segítségem szívesen🥰🥰
2020. dec. 7. 11:57