Presente de Subjuntivo, spanyol házi feladatban valaki segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok, eléggé belekeveredtem ebbe a kötőmódos feladatba, elveszítettem a fonalat, úgyhogy ha valaki meg tudna szánni és segítene rajtam (rajtunk), azért hálás lennék.

Erről a feladatról lenne szó:


Completa con los verbos en indicativo o subjuntivo.


1. Me sorprende que no ___________________(decirme) nada.


2. Carmen cree que su profesora no ___________________(venir) hoy a clase.


3. Me parece que la niña ___________________(estar) enferma, no tiene apetito y está muy callada.


4. Yo creía que Pedro______________________(trabajar) de electricista y resulta que es fontanero.


5. No creas que Pepa ___________________(estar) deprimida, se pasa el día de tiendas. Solo quiere llamar la atención.


6. ¿No crees que ___________________(hacer) demasiado calor para estar en invierno?


7. No (me) imaginaba que mis vecinos_____________________(ser) tan ricos.


8. No digo que___________________(ser) un mal partido, lo que digo es que a mí no me ha gustado.


9. ¿Te has enterado de que la vivienda __________________(subir) un montón en los últimos


meses.


10. Dudo que ________________________(poder) ir de vacaciones este año.



#házi feladat #spanyol #spanyol nyelvtanulás #kötőmód #presente de subjuntivo #spanyol házi feladat
2020. dec. 8. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Kötőmódba kell tenni az igéket, pl. az elsőnél:


"Me sorprende que no me digas nada."


Itt találod a képzését, kivételekkel együtt:


[link]

2020. dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: valahol sima kijelentő mód lesz.
2020. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!