két szám szorzata 36, négyzetük összege 97. melyik ez a két szám?
légyszi levezetéssel együtt mert nem megy doga feladat és nagyon sok múlik rajta
köszönöm
2020. dec. 11. 11:17
1/2 anonim válasza:
Dolgozatban nem segítek, etikátlan.
2/2 anonim válasza:
2ab=72
a^2+b^2=97
-------------
Összeadva a két egyenletet: (a+b)^2=169
Kivonva a két egyenlete: (a-b)^2=25
Innen már megy?