Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikából ezt meg tuná nekem...

Fizikából ezt meg tuná nekem valaki oldani ha nagyon megkérem?

Figyelt kérdés

A lényeg az az hogy nem nagyon vagyok otthonos fizákából és lenne egy pár kérdésem amit meg kéne oldani valakinek és ha lehetséges akkor azt le tudná vezetni hogy hogyan oldotta meg? Hogy legalább tanuljak belőle valamit.

A válaszokat előre is köszönöm. :)

1.Mekkora a szögsebessége a n=45 1/min fordulatszámmal forgó lemezjátszónak?

2.Mekkora fordulatszámnak felel meg a 33 1/min?

3.Mekkora az egyenlítőn a Föld kerületi sebessége? A Föld sugara 6375km.

4.Mekkora a szögsebessége az 50m sugarú kanyarban 36km/h sebességgel haladó autónak?

5.Egy körfűrész fordulatszáma 11 1/s, sugara 16cm. Mekkora a kerületisebessége?

6.Mekkora a sebessége a 33 1/s ford.sz.-mal forgó hanglemez szélének? Sugara r=14cm.

7.Mekkora a 30cm sugarú autókerék fordulatszáma, ha az autó 72km/h sebességgel halad?

8.Egy test egyenletes körmozgást végez. A pálya sugara 2m. Az ábrány megadtuk a forgásszöget az idő függvényében. Számítsd ki a körmozgást jellemző fizikai mennyiségeket!

9.Egy 1,5m sugarú körpályán mozgó test, 5s alatt 20 fordulatot tesz meg. Mekkora a fordulatszáma és a periódusideje? Mekkora a kerületi sebessége?

10.A játékvonat a 80cm átmérőjű körpályáján 5s alatt 1 méteres utat tett meg. Mekkora a sebessége, a szögsebessége, a periódusideje és a fordulatszáma?

Az ábra linkje: [link]


2020. dec. 14. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Összefüggések:

2*pi*f = w : f fordulatszám(1/s) és w szögsebesség(rad/sec)

w*r = v : r sugár(m) és v kerületi sebesség(m/s)

T = 1/f = 2*pi/w : T periódusidő(s)

v= s/t : s körív hossza(m) és t megtételhez szükséges idő(s)

2020. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!