Valaki segítene ebben? Egy 75 Ohm és egy 100 Ohm ellenállású fogyasztót 12V feszültségű árramforrásra kapcsolunk. Mekkora feszültség esik az egyes fogyasztókra?

Előre is köszönöm!

2020. dec. 15. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

R1 = 75Ω, R2 = 100Ω, U = 12V


Soros kapcsolás esetén:

Re (eredő) = R1 + R2 = 175Ω

Re = U/I -> I = U/Re= 12V / 175Ω = 12/175 A

U1 = R1*I = 75Ω * 12/175 A = ~5,15V

U2 = R2*I = 100Ω * 12/175 A = ~6,85V


Párhuzamos kapcsolás esetén:

U1 = U2 = U = 12V

2020. dec. 15. 16:24