Tud valaki segíteni a következő feladatokban?


a9=70 d=-2

Mennyi az első tag és a negyvenedik tag?



a11=51 és a23=123

Melyik ez a sorozat?

Mennyi az első 15 tag összesen?



2020. dec. 16. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. dec. 16. 03:10
 2/3 anonim ***** válasza:

1)

70=a1+8*(-2) => a1=86

a40=a1+39d=86+39*(-2)=86-78=8

2020. dec. 16. 09:33
 3/3 anonim ***** válasza:

2)

51=a1+10d

123=a1+22d

____________

72=12d

d=6

a1=51-10d=51-60=-9

s15=(-18+14*6)/2*15=495

A képletek itt vannak:

[link]

2020. dec. 16. 09:40