Sajnos semmit sem értek mióta ez az online oktatás van... Ezt a feladatot kellene megcsinálni, de a logikát sem értem :(
2020. dec. 17. 12:37
 1/4 A kérdező kommentje:

Itt a, feladat :Van három kártyánk a következő számokkal :0,2,8

Ezek egymás mellett vannak összekeverve.

Mi a valószínűsége, hogy kétjegyű számot kapunk?

2020. dec. 17. 12:42
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
???
2020. dec. 17. 12:42
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Egyszerre küldtük :) Ez nem asztalom sajna. Nem tudom.
2020. dec. 17. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Összes eset: 3*2*1=6

Kedvező eset: ha jól sejtem, a feladat úgy érti a kétjegyű számot, hogy 0-val kezdődik, tehát 028 és 082, más nincs is, így 2 lehetőség van.

Valószínűség: 2/6 = 1/3.

Lehet máshogy is számolni, de többnyire ezt a megoldási módot szoktuk használni.

2020. dec. 17. 13:29