Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem tudom a házi feladatot?

Nem tudom a házi feladatot?

Figyelt kérdés

Nem tudom a feladatokat

1.Mit nevezzünk nettó árnak 27%-os áfa kulcs esetén hogyan számolunk belőle bruttó árat?


2. Mit nevezzünk bruttó árnak 27%-os áfa kulcs esetén hogyan számolunk belőle nettó árat?



3.Mit nevezzünk árrésnek és hogyan számolunk belőle haszonkulcsot a beszerzési ár illetve az eladási ár százalékban?



4.írja fel hogyan jutunk el a

Bruttó beszerzési ártól a bruttó fogyasztási árig.


2020. dec. 18. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kiszámítása


[link]

2020. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És itt:


[link]

2020. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia. A nettó ár az afaval csökkentett/áfa nélküli osszeg.

A bruttó ár pedig a nettó plusz a 27%-os áfa. (Vannak más áfa kulcsok is, de ez meg ráér úgy gondolom).

Tegyük fel van egy termék, 1000 Ft az áfa nélküli tehát a nettó erteke.

A nettobol úgy lesz brutto, hogy megszorzod a nettó 1000ft-ot 1,27-tel. 1270-et kapsz.

Én sem értettem sokaig. És én úgy csináltam sokáig, hogy bármennyire is fura, de először elosztottam az 1000-et 100-zal (ugyanis az ezer forint jelen esetben a 100%, a kapott 1%-ot szoroztam az áfa szazalekaval) 27-tel, majd hozzáadtam a nettó 1000 ft-hoz.

Ebben a példában látod hogy a bruttó az 1270. Ha elosztod 1,27-tel megkapod a nettó 1000-et.

2020. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annak idején csináltam egy Excel segédletet ehhez a témakörhöz. Ha gondolod, átküldhetem. A későbbiekben még jól fog jönni neked.
2020. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az arres a nettó eladási ár és a nettó beszerzési ár kulonbsege. Arkepzesnel az értékesítő a termék árát úgy határozza meg, hogy az fedezetet nyújtson a koltsegekre (pl ha tejet, joghurtot, tejfolt, bármit tárol hűtőben akkor az a hűtő áramot fogyaszt, tehát villamyszamlat kell neki fizetni.) Ezen felük a dolgozók bérét is fedeznie kell, valamit úgy hatarozzak meg, hogy profitot lehessen belőle realizalni. Tehát ha veszel egy joghurtot ami 130 ft a boltban, _akkor gondolj bele, hogy abból kb 70 ft a beszerzési ár, 14 ft az alkalmazottak bere, kb 9 ft rajta az afa, 10 ft a szállítási koltseg, és legyen 20 ft a profit, meg mondjuk 7 ft a raktarozas költsége.
2020. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!