Egyszerusitsuk a következő törtet???????


[link]


A fenti linken érhető el a feladat.


Nekem az jött ki hogy ((2x-3y)(x+y))/(4x-1,5y)(x-1,5y)


A megoldás szerint 4(x+y)/(8x-3y)


2020. dec. 19. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A számláló szorzattá alakítása:

2x^2+2xy-3xy-3y^2=2x(x+y)-3y(x+y)=(x+y)(2x-3y)

A nevező szorzattá alakítása:

4x^2-6xy-1,5xy+2,25y^2=2x(2x-3y)-0,75y(2x-3y)=(2x-3y)(2x-0,75y)

Az egyszerűsítés után:

(x+y)/(2x-0,75y)=(4x+4y)/(8x-3y)

2020. dec. 19. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elnézted valahol:

[link]

2020. dec. 19. 18:55