Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a megoldása ennek a fizika...

Mi a megoldása ennek a fizika feladatnak? (Váltakozóáram)

Figyelt kérdés

[link]


Gondolom itt a V fölött az a jel arra utal, hogy konjugált.

Így nekem exponenciális alakban V=160*e^-j45


A Z-re (impedanciára) azt kapom, hogy 3+j1, exponenciális alakban Z=3.162*e^j18.43


Az I=V/Z -> I=50.6*e^-j63.43


Ps= V*I*cos(-45-(-63.43))=76.81 kW


Azt észrevettem, hogy ez a duplája a 3.84-es válasznak, ami meg az 1.92-nek a duplája, tehát van összefüggés, de akárhogy számolom nekem a 76.81 jön ki. Valahol elcsúszok, de nem tudom hol.


Kérlek írjátok meg nekem, hogy mik a megoldások! A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 21. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen paraméter az a 3,84, meg a másik?
2020. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
...de ha a felét akarod kapni az értéknek, akkor az a feszültség nem konjugált, hanem csúcs...
2020. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A képen látszik a feladat. Valahol elcsúszok és nem tudom megoldani és a segítségeteket kértem, hogy mik a megoldások. Kérlek ebben segítsetek.
2020. dec. 22. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Én abban segítenék, ha elárulnád, hogy mit jelent a képen a táblázat fejlécében az a pár szám...


És meg is adtam a magyarázatát annak, hogy miért kapsz kétszer annyit, mint kéne...

2020. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem rossz képletet használsz.


A teljesítmény:


P=S*cos(fi)


Az S = U * I* (Az I az konjugált).


Neked itt ez jött ki: 50.6*e^-j63.43 <- Tehát, ez 63 foknak kell venni és nem minusznak.


A Z impedanciára meg, hogy kapod azt?!


Ezt így kell számolni:


GYÖK(3^2+1^2)*e^j(ARCTANG(1/3))

2020. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Ja valóban azt kapod. Viszont a teljesítménynél rossz az előjel.
2020. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Gondolom itt a V fölött az a jel arra utal, hogy konjugált."


Téves! Akkor lenne konjugált, ha egy csillag lenne a "V" fölött!

2020. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Nem pont felette, hanem hatvány index helyén. Bár ez csak szőrszálhasogatás. :D


Amúgy a képen lévő karakter felette az csúcs értéket jelent.

2020. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Igaz. Amúgy én egy vonalat látok a Vs jelölés fölött, ez arra utalna, hogy Vs egy komplex vektor, de akár "csúcsérték" is lehet, hisz gyök kettővel van beszorozva, és akkor logikus, hogy az effektív érték úgy jön ki, ha leszedjük onnan a gyök kettőt... :D Nem tudom, egy jobb minőségű kép szerintem nem ártana. :)

2020. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!