Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennek a lineáris függvénynek...

Ennek a lineáris függvénynek az egyenletét, hogyan kell levezetni ?

Figyelt kérdés

'3x-2y=6' az megvan, hogy b = 6:(-2) = -3 és akkor ez lesz a y tengelyen.

Akkor marad a '3x-2y', itt is értem azt, hogy az x felülre kerül, az y pedig alulra, de mi alapján dől el a +/- ?

(a függvényen belüli mozgást, jelölést értem)

Nagyon szépen köszönöm annak aki válaszol !



2021. jan. 3. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
y= a*x + b típusra rendezed és megvan a függvényed, amit sima koordináta rendszerben már tudsz ábrázolni.
2021. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, ábrázolni szeretnéd.


Ehhez nem kell mást tenned, mint függvényalakra, vagyis y=...-ra rendezni; kivonunk 3x-et:


-2y = -3x + 6, végül osztunk (-2)-vel:


y = (3/2)*x - 3, tehát az y-tengelyen (-3)-nál kezdesz, 2-t lépsz jobbra és 3-at fel.


De jobb, hogy ha azt jegyzed meg, hogy keresel két pontot az egyenesről, azokat ábrázolod, majd fektetsz rájuk egy egyenest, mert az a módszer (legalábbis racionális együtthatók esetén) mindig működik.

2021. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mostmár értem, köszönöm szépen a válaszokat ! :)
2021. jan. 3. 15:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!