Mcharcos kérdése:

Bea sétálva óránként 3 km-t halad,és 2 és fél óra alatt ér a szomszéd faluba. Mennyi idő alatt ér oda, ha siet, és óránként 4,5 km-t halad? Mennyi idő alatt ér oda kerékpárral, ha óránként 15 km-t halad?

2021. jan. 3. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bea elég tohonya. :D
2021. jan. 3. 20:19
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

út = sebesség * idő

---> idő = út/sebesség

Amúgy bicajjal sose érne oda mert nem tud bicajozni.

2021. jan. 3. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

s=3*2,5=7,5 (km)

t1=7,5/4,5=1,67 (h)

t2=7,5/15=0,5 (h)

2021. jan. 4. 10:37