Hogyan jön ez ki? (Határozza meg az inverz függvényt) f(x)= 3x-15/x+4


Megoldás: f-1(x)= -15-4x/x-3

Odáig eljutottam, hogy 3 - 27/x+4=y és utána az x-et átírom y-ra az y-et pedig x-re. De egyszerűen nem tudom, hogyan alakítsam úgy, hogy kijöjjön az eredmény :(



2021. jan. 5. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

y = (3x - 15) / (x + 4)


-------------------------------

y * (x + 4) = (3x - 15)

yx + 4y = 3x - 15

yx - 3x = -4y - 15

(y - 3) * x = -4y - 15

x = (-4y - 15) / (y - 3)


f-1(x) = (-15 - 4x) / (x - 3)


Nem jól rendezel az a sejtésem.

2021. jan. 5. 23:59
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak az zavart meg, ahogy a tanárnő mutatta, hogy ő hogy emel ki mert szerinte így könnyeb meg szebb, de abból meg nem tudtam kiindulni sehogy sem.
2021. jan. 6. 00:08
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Szégyen, hogy ennyit nem tudsz magadtól megoldani.


Sebaj, vár majd a közmunka világa.

2021. jan. 6. 12:32