Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » József Attila: Nyár cimű vers...

József Attila: Nyár cimű vers elemzése kéne holnapram, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

ITT A VERS:

Aranyos lapály, gólyahír,

áramló könnyűségű rét.

Ezüst derűvel ráz a nyír

egy szellőcskét és leng az ég.

Jön a darázs, jön, megszagol,

dörmög s a vadrózsára száll.

A mérges rózsa meghajol -

vörös, de karcsú még a nyár.


Ám egyre több lágy buggyanás.

Vérbő eper a homokon,

bóbiskol, zizzen a kalász.

Vihar gubbaszt a lombokon.


Ily gyorsan betelik nyaram.

Ördögszekéren hord a szél -

csattan a menny és megvillan

kék, tünde fénnyel fönn a tél.

Kérdések:

1.Vizsgáld meg részletesen a tavaszt ábrázoló szakasz eszközeit: a mondatszerkezetet, az igék jelentését!Milyen hatást keltenek együtt?

2.Vizsgáld meg a nyár leírását!Milyen szófajú szavak uralják a leírást , és milyen hatást keltenek?

3.Értelmezd a negyedik szakasz eslő két sorát különös figyelmet fordítva az első mondat alanyára , illetve a második mondtaból hiányzó tárgyra!

Azokat a válaszokat hanyagoljátok , hogy oldjam meg magamnak , mivel irodalomból soha sem voltam jó!

Előre köszi a válaszokat!



#verselemzés #magyarszakosok
2021. jan. 10. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Akkor most feltűnő lenne ha ötöst kapnál.

Nem tanulhatunk helyetted.

2021. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Mindig 4-5 ösöm volt , mivel tanultam , de ez most nagyon nem megy, és láttam , sok ilyen kérdést, arra érkeztek válaszok.

2021. jan. 10. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

2. Igék sorozata, a cselekvések megszemélyesítik a növényeketm rovarokat stb. Elénk fest egy képet, nyugatató hatést keltenek, békét ábárázolva. Még a vihar is, ahogy gubbaszt.


3. Gyorsan telik el a költő nyara. Rejtett az alany. Második sorban nem jelöli mi lesz a tárgy vagyis mit visz az ördögszekér. Az olvasóra bizza az értelmezést, őt hordja a szél (az ördögszekerén) vagy az elképzelt képet.



Rég csináltam ilyet, remélem segít valamennyit.

2021. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm , nagyon sokat segítettél

2021. jan. 10. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!