Melyik ez a két szám? Ha a két szám összege 20 Szorzatuk pedig 36?


2021. jan. 10. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
18 és 2
2021. jan. 10. 14:19
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Ezt még találgatással is egyből ki lehet találni!


Hányadikos vagy?

2021. jan. 10. 14:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Kiszámolással hogy lenne?

Mert le kell vezetnünk

2021. jan. 10. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. X+Y=20

2. X×Y=36


1.-ban kifejezzük Y-t.

Y = 20-X


A 2. pontot ezért felírhatjuk úgy, hogy:

X x (20-X) = 36

20X-X^2 = 36

-X^2+20X-36 = 0


Ez meg egy másodfokú egyenlet.

Kiszámolod X értékét és az 1. vagy 2. pont alapján megkapod Y értékét is.

2021. jan. 10. 14:33