Hogy tudom kiszámolni hogy 543012-nek a 536018 hány százaléka?


2021. jan. 10. 16:08
 1/7 2*Sü ***** válasza:
100%
536018 / 543012 * 100 = [link]
2021. jan. 10. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Elosztod a két számot egymással, majd az így kapott eredménnyel addig bűvészkedsz, amíg a neked megfelelő eredmény nem jön ki (lehet ki kell vonni 1-et belőle, lehet 1-ből kell kivonni, stb., attól függ hogy melyik számot osztottad melyikkel, és hogy mire vagy kíváncsi).
2021. jan. 10. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, mik ezek az értékek, de a példa kedvéért tegyük fel, hogy ez egy kripto-árfolyam, és mondjuk 54,3012 dollár volt reggel, és 53,6018 dollár lett délre.

Egyik eset:

53,6018 / 54,3012 = 0,9871, vagyis 98,71%-ra csökkent a reggeli 100% árfolyamhoz képest.

Másik eset:

54,3012 / 53,6018 = 1,0130.

Ez akkor lehet érdekes, ha nem arra fogadtál, hogy emelkedni fog (long term), hanem arra, hogy esni az árfolyama (shortoltad). Mivel esett is, ezért az neked pluszt jelent, 1,013% hasznot hozva. Tehát a kriptoba fektetett pénzed a reggeli értékéhez képest neked 101,013% értékű lett: ha reggel 100 dollárért shortolad az árfolyamát, akkor délre 101 dollárod és 1(,3) cented lett belőle, kicsivel több mint egy dolcsit nyerve az üzleten.

2021. jan. 10. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

"Egyik eset:

53,6018 / 54,3012 = 0,9871, vagyis 98,71%-ra csökkent a reggeli 100% árfolyamhoz képest."

Ehhez még kis nagyarázat: ez olyankor érdekes, ha simán veszel kriptot magadnak. Veszel reggel 100 dollárért belőle, de ugye délelőtt csökkent az árfolyama, vagyis ha délben visszaváltanád valós pénzre a reggel 100 dolcsiért vásárolt kriptot, akkor csak 98 dolcsit és 71 centet kapnál érte.

2021. jan. 10. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
2021 amit a történelmi krónikákban majd úgy jegyeznek meg, hogy amikor az emberiség annyira elbutult, hogy az átlag nem tudja kihüvelyezni a százalékosdit...
2021. jan. 10. 17:24
 6/7 2*Sü ***** válasza:
100%

A szóhasználat eléggé egységes. Ha „a”-nak a „b” százalékáról van szó, akkor „a”-t tekintjük egésznek (100%-nak), és ehhez mérten fejezzük ki azt, hogy „b” ennek hányszorosa (hány százaléka). Nincs itt „attól függ”, ha az a kérdés, hogy 536018 hány százaléka (kvázi hányszorosa) a 543012-nek, akkor:


x = 536018 / 543012 = 0,98712 = 0,98712 * 100% = 98,712%


Tehát 536018 a 543012-nek a 0,98712-szerese, azaz 98,712%-a.

2021. jan. 10. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Ez mondjuk jogos.
2021. jan. 10. 19:20