Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Héliummal töltött, nagyon...

Héliummal töltött, nagyon rugalmas meteorológiai hőlégballon térfogata 27 Celsius hőmérsékleten és 10 5 Pa nyomáson 1,2 m 3 . Mekkora lesz a ballon térfogata olyan magasságban, ahol a hélium nyomása 1,2∙10 4 Pa, a hőmérséklet pedig −33 Celsius?

Figyelt kérdés
Erre keresem a megoldást, ha valaki tudja. Fizika házim és egyszerűen nem értem:D Nem lepasszolni szeretném, hanem megérteni.

2021. jan. 11. 09:30
 1/3 A kérdező kommentje:
(10 5: tíz az ötödiken)
2021. jan. 11. 09:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én fizikából ritka hülye voltam, de kémia miatt szerintem tudom miből indulj ki:

[link]


p*V=n*R*T


ahol p a nyomás, V a térfogat, n az anyagmennyiség, R az egyetemes gázállandó (értéke: 8,314 ) a T pedig a hőmérséklet Kelvinben (! tehát a °C-t át kell majd váltanod Kelvinbe)


n nem fog változni, mert feltételezzük, hogy a lufiból nem tud se ki, se be gázmolekula beszökni.

A többi adott és egyetlen ismeretlened van.


Tehát kiszámolod, hogy első esetben mennyi az n, majd az n értékét tudva kiszámolod, hogy a második esetben mennyi a V.

2021. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. jan. 12. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!