Valaki segítene nekem ebbena feladatban? (statisztikai viszonyszámok)


most először veszünk ilyet, a tanárral nem vettük ezt a táblázatot, és feladta. remélem, valaki tud benne segíteni.


[link]


remélem meg lehet nyitni, a válaszokat előre is köszi :)



2021. jan. 11. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a)-t passzolom.

A b) nem egy agysebészet.


Az első sor hiányzó mezője: mivel a 2017-es adat minden esetben a 100%, ezért az a kérdés, hogy az 50-nek hány százaléka a 80. Erre a válasz: (80/50)*100=160%, a százalékjelet nem kell beírni.

A negyedik sor első és az ötödik sor első mezőjéhez csak egy osztás kell.

50.000.000/25 = 2.000.000, vagyis kétmillió. Nekünk viszont ezer Ft/fő-ben kell megadni az adatot, vagyis az a kérdés, hogy a 2.000.000 hány ezer forint, ehhez csak osztani kell 1000-rel, így 2000-et kapunk, tehát "kétezer ezer" forint, ami valóban kétmillióval egyezik meg.

50.000.000/20 = 2.500.000, tehát 2500-at kell írni.


A második oszlop utolsó két mezőjénél egy egyszerű százalékszámítást kell végezni; az a kérdés, hogy a 2000-nek mennyi a 125%-a, ami 2000*(125/100)=2500, ezt kell beírni. Az utolsónál hasonlóan; 2500*(128/100)= 3200, ezt kell beírni.


A maradék 4 mezőt megpróbálod magadtól?

2021. jan. 11. 13:10
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, megmentetted a jegyemet! ment a zöld kéz, további szép napot :)
2021. jan. 11. 13:23