Mi ennek a 3 egyenletnek a levezetése?


Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 7. Ha a számjegyeit felcseréljükaz eredeti szám felénél egyel kisebb számot kapunk. Mi volt az eredeti szám?


Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 8. Ha a számjegyeket hozzáadjuk a számhoz 70-et kapunk. Melyik ez a szám?


Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 10. Ha a számjegyeket felcseréljük az eredeti szám kétszeresénél eggyel kisebb számot kapunk. Mi volt az eredeti szám?


2021. jan. 11. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy előre is köszönöd a segítséget...
2021. jan. 11. 23:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Válasz után természetesen megköszönöm.
2021. jan. 11. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz kétismeretlenes egyenletekkel bajlódni, akkor egyszerűen felírod az összes variációt, és kiválasztod azt, amelyikre igaz. Például az első feladatnál


61 - 16 (ez nem jó)

52 - 25 (ez az!)

43 - 34 (ez sem jó)


A másodiknál


71 + 7 + 1 = 79

62 + 6 + 2 = 70 (ugye hogy ugye?)

53 + 5 + 3 = 61

... és így tovább


Ha meg akarsz kétismeretlenessel bajlódni, akkor írd fel helyiérték szerint például hogy


xy a szám

x + y = 7

(10x + y)/2-1 = 10y+x

... és ezt oldd meg behelyettesítéssel.

2021. jan. 12. 06:49