ASegélyember kérdése:

Matek óra van és meg akadtam egy kérdésen?


Egy henger alakú bögre belsejének magassága 12 cm belső alapkörének átmérője 8 cm. Belefér e egyszerre 0,5 liter kakaó?

Szóval otthon kell megcsinálni meg még egyben elakadtam.

Hányszorosára nő egy kocka térfogata ha minden élét háromszorosára növeljük?

Részletesen kell megcsinálnom a többit azt hiszem értem


2021. jan. 13. 07:57
 1/1 anonim ***** válasza:

V=r^2*Pi*m=16*Pi*12=527,8cm^3 > 0,5liter => Belfér.


3^3=27-szeresére. (Hasonló testek térfogatának aránya a hasonlóság arányának köbe.)

2021. jan. 13. 08:27