Valaki segítsen SOS, ért valaki matekhoz?


1. Egy háromszög két oldala 13,8 cm és 18,2 cm, a közbezárt szög 96°. Számítsa ki a háromszög harmadik oldalát és ismeretlen szögeit!

2. Egy háromszög egyik oldala 15 cm, a rajta nyugvó két szög 48° és 31°. Számolja ki a háromszög két ismeretlen oldalának hosszát és a területét!

3. Oldja meg a cos2 𝑥 + 9 ∙ cos 𝑥 = sin2 𝑥 − 5 egyenletet a valós számok halmazán!



2021. jan. 13. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Koszinusz-tétel: c^2=13,8^2+18,2^2-2*13,8*18,2*cos96° => c=24,0

cos(béta)=(13.8^2+24^2-18,2^2)/(2*13,8*24) => béta=48,9°

alfa: 180°-48,9°-96°=35,1°

2021. jan. 13. 14:34
 2/2 anonim ***** válasza:

2) gamma= 180°-48°-31°=101°

Szinusztétel: (alfa, béta hegyesszög)

a=15*sin48°/sin101°=11,4

b=15*sin31°/sin101°=7,9

T=11,4*7,9*sin101°/2=44.0


3)

A 2 négyzetet vagy szorzást jelöl?

2021. jan. 13. 14:41