Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lassan megbukok oroszból......

Lassan megbukok oroszból... Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Long story short pár éve okosan oroszt választottam második nyelvnek, ami már akkor se ment jól de most a karanténok alatt eléggé rosszul állok.


Némelyik feladatot fordítóval úgy-ahogy meg tudom oldani, de van elég sok amihez hozzáfogni se tudok.

Ha valaki esetleg tudna segíteni nekem nagyon megköszönném!


Témák amiket veszünk: szenvedő melléknévi igenevek, névmások, eseti ragozás, állandósult szókifejezések


Ha már csak egy 2est össze tudok kaparni/feladat meg vagyok mentve a bukástól.


Előre is köszönöm mindenkinek!



2021. jan. 13. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Állandósult szókifejezések? :) Ilyen kifejezés nincs is... Állandósult szókapcsolatok. Na, mindegy.

Az a lényeg, hogy ezeket "csak" meg kell tanulni és kész, ezekkel nincs nagyon mit kezdeni, nem?

2021. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Meg kéne tanulni, de nincsenek óráink csak kiadott feladatok. A tanárunk töri a magyart, így csak ezeket a témákat tudtam kihámozni abból amit leírt. Van egy csomó feladatom és nem értem mit vár, illetve nem tudom hogy kéne a különböző eseteket, ragozásokat csinálni... A tankönyvünk szintén csak orosz, egy magyar szó nincs benne, az egész csoportunk szarul áll :/


Szóval én megtanulnám a szókapcsolatot, de sose hallottam oroszul egyet se, mégis tudnom kéne a feladathoz :D Tudom gugli a barátom, de azzal se megy.

2021. jan. 13. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a tanárt! Kommunikálj vele! Őt is segíted ezzel, hidd el. (Én tanár vagyok... Most éppen azt várom, hogy valaki írjon már valamit, de megkukult az összes... :D)
2021. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj szerencsétlennel hogy nem jó magyarból és mondom én neki hogy egy mukkot se értek abból amit kiosztott, de nem hatja meg. Szerinte ezek tök könnyű feladatok, amit elhiszem hogy neki könnyű, de nekünk nem. Az csoport legjobb tanulója külön tanárhoz jár hogy ne bukjon meg :/ Az egész csoport még szemptemberben mondta hogy nem értjük mit tanulunk, de nem volt hatása... Úgyhogy most próbáljuk túlélni és nem kibukni érettségi előtt
2021. jan. 13. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanhoz próbáltad ezt: [link] ?

Egy kis guglizás után pdf-ben letölthető.

2021. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!