Miért nem jó a megadott megoldás halmazom??


[link]


A fenti feladathoz az jött ki nekem hogy [1,5;2[U]2;2,5]U{3}


2021. jan. 13. 19:42
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem megengedett, hogy a baloldal nevezője 0 legyen. A kifejezés 2 gyöke +3 és +2. +2-t helyesen kihagytad, de a +3-at belevetted.
2021. jan. 13. 19:55
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Például, helyettesíts be 3-t!

|x-3|/((x-2)*(x-3))>=2 => x nem 2 és x nem 3

1) Ha x>3, akkor

1/(x-2)>=2

1/(x-2)-2>=0

(5-2x)/(x-2)>=0 Itt nincs megoldás.


2)Ha x<3, akkor

1/(x-2)<=-2

1/(x-2)-2<=0

(2x-3)/(x-2)<=0 => Megoldáshalmaz: [3/2;2)

2021. jan. 13. 20:01