Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kapom meg, a feladatban...

Hogyan kapom meg, a feladatban látható szögeket?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogyan tudom átváltani a bekeretezett részben lévő eredményeket szögekké?

(Valamint, ha ehez számológép szükséges, akkor mit kell beütnöm?)

Kérem, aki tud, az segítsen!

A link:

[link]



2021. jan. 14. 00:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, nagy sokára.

Shift-et kellett használni a számológépen.

2021. jan. 14. 00:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeknél azt keresed, hogy melyik az a szög, melynek szinusza/koszinusza annyi, ami oda van írva.

Amikor egy szög koszinuszát keresed, akkor csak beírod, hogy cos(20°) és boldog vagy. Amikor pedig visszakeresed a szöget, akkor előtte a SHIFT vagy 2ndF gombot kell megnyomnod (fajtától függően), és utána a kérdéses szögfüggvényt. Ha megnyomtad, akkor a cos gomb lenyomása után a kijelzőn egy cos^(-1)-nek kell megjelennie (mintha a kitevőben egy -1 lenne), ezután beírod a szögfüggvényértéket. A cos^(-1)-et egyébként úgy kell kiolvasni, hogy arkoszkoszinusz. Persze szinusszal arkoszszinusz, tangenssel arkosztangens.

Sajnos a számológép mindig csak egyféle eredményt ad ki, így további számítások szükségesek lehetnek a feladattól függően, ehhez a szögfüggvényekre tanult összefüggéseket kell alkalmazni.

Még egy fontos dolog; ha fokban akarsz számolni, akkor a számológépnek DEG-ben kell lennie, ez főként geometriai feladatoknál kell. Ha majd trigonometrikus egyenleteket kell megoldani a valós számok halmazán, akkor RAD-ba, vagyis radiánba kell állítani.

2021. jan. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2021. jan. 14. 03:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy visszafelé mit kell a számológépbe írni? Tehát mondjuk az alfa 36.87° és mit kell beütni, hogy 0.75 legyen?
2021. jan. 14. 22:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben a formában értelmetlen a kérdés. Inkább írd ki a feladatot.
2021. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Erre is rájöttem közben.

(tg36.87=0.75)

Csak túlbonyolítottam.

2021. jan. 14. 23:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!