1. Egy derékszögű háromszög egyik befogója háromszorosa a másik befogonak. Milyen arányban osztja ketté az átfogót a hozzá tartozó magasság?
2. A 32 cm átmérőjű pizzából mekkora terület az a szelet, amelyhez 100°-os középponti szög tartozik?
2021. jan. 15. 09:57
1/6 anonim válasza:
1) Befogótétellel:
b^2=x*c
9b^2=y*c
Elosztva az két egyenletet: y/x=9
3)
16^2*Pi/360*100=
2/6 A kérdező kommentje:
köszi :) úgy 0,02 jön ki a másodiknál, az jó?
2021. jan. 15. 10:10
4/6 A kérdező kommentje:
akkor mit rontottam el? 16^2=256*pí
=256*3,14/360*100=803,84/36000=0,02
2021. jan. 15. 10:41
5/6 anonim válasza:
Előbb elosztod 360-nal, utána szorzod meg százzal.
6/6 A kérdező kommentje:
oh, már megvan, köszönöm :))
2021. jan. 15. 10:53