Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell meghatározni a...

Hogyan kell meghatározni a határértékét ezeknek a sorozatoknak? 1.(2n+3)^1/2 - n^1/2 2.(1+(2^n)-(4^n)+(5^n))^1/2 3.(((n^2)+1)/n^2)^n

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettőről ránézésre látszik, hogy a végtelenbe tart. Az elsőnél egy nagyobb növekvő számból kivonsz egy kisebb növekvő számot, amik a végtelenbe tartanak, az egész oda tart. A második egy nagy gyök, aminek a belseje tart a végtelenbe, akkor a gyök is oda fog. A harmadik 1-hez tart, mert a számlálóban mindig egyel nagyobb szám van mint a nevezőben. n+1/n tart az 1-hez (ezt könnyen be tudod látni, nem fejtem ki), az meg egy nevezetes határérték, hogy a^n 1-hez tart, ha a=1.
2021. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos ezt esetemben konkrétan le is kellene vezetni, az még nem elég, hogy ránézek, és megmondom.

2021. jan. 16. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. (2n+3)->∞,n->∞. Gyökjel alatt is így lesz. Mivel sqrt(2n+3) > sqrt(n), ezért az egész tart a végtelenbe.

2. 1->1, (2^n)->∞, (4^n)->∞, (5^n)->∞. 1+∞+∞+∞=∞. sqrt(∞)=∞.

3. Itt annyit kell igazolnod, hogy n+1/n->1. n^2+1/n^2 ennek a részsorozata, azaz az is 1-hez tart. Utána a fent említett nevezetes határértékre hivatkozva kell kimondani, hogy a határérték 1.

2021. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez így teljesen érthető!


Azt megkérdezhetem, hogy a 2.feladatnál hogyan kellene eljárni, ha ott n-edik gyök alatt lenne a kifejezés,és nem a négyzetgyök alatt?

Gondolom, hogy rendőrelvet kell alkalmazni,viszont a célszerű becslésekkel nem egészen vagyok tisztában ezeknél a határértékszámításos feladattípusoknál.

Hogyan célszerű a becsléseket csinálni?

2021. jan. 16. 21:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!