Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van olyan alkalmazás, ami a...

Csicsky kérdése:

Van olyan alkalmazás, ami a trigonometrikus függvények többi értékét is kiadja, nem csak az alapértéket?

Figyelt kérdés

Ha pl. sin α = 0.5, akkor alapesetben az α = 30°. Ez rendben is van, de nem csak a sin 30° = 0.5, hanem a sin 150° = 0.5, és ezt egy olyan alkalmazás, mint pl. a WolframAlpha már nem tünteti fel, csak az egyik megoldást az α = 30°-ot, ha az α kiszámítását ezen a módon adom meg: invsin0.5, vagy arcsin0.5, vagy sin^(-1)(0.5). Milyen módon tudom azt elérni, hogy a WolframAlpha mindkét értéket feltüntesse, vagyis a (180°–α)-át is? Ha ez ebben az alkalmazásban nem lehetséges, akkor létezik olyan, amelyik mindkét értéket feltünteti?

[link]



2021. jan. 18. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az "arkosz-"-szal akarsz számolni, akkor nincs.

Másik példa; a gyök(4) esetén sem keresel olyan programot, ami kiadná a 2 mellett a (-2)-t is értéknek. Csupán csak azért, mert a gyök(4) értéke csak egyféle lehet. Ugyanez a helyzet az arcsin(0,5) esetén is; ennek egyféle értéke van, ami fokban 30°, radiánban pi/6.

Ha azokat a szögeket keresed, amelyeknek a szinusza 0,5, akkor a WolframAlphába a sin(x)=0,5 egyenletet kell beírnod:


[link]


Ezzel a probléma az, hogy csak radiáőnban hajlandó kiadni az értékeket. Azonban ha így írod be:


[link]


Akkor az eredményt fokban kell érteni. A két "alap" megoldást úgy kapod, hogy n helyére 0-t írsz a "Solutions" résznél.


Vagy másik lehetőség:


[link] +%3B+0%3Cx%3C360

2021. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg Valaha én ezt csináltam: [link]
2021. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Ez a GeoGebrás megoldás a praktikusabb, mert itt közvetlenül kiírja fokokban.

2021. jan. 18. 21:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!