Integrálásos területszámítás két érintő ponttal?


Heló,

Eddig csak egy érintővel tanultam ezt és a két pont eléggé megzavar. Így hangzik:

"Határozza meg annak a síkidomnak a területét, amelyet f(x)=4x-x^2+1 függvény által meghatározott parabola és annak x1=0 és x2=3 abszcisszájú pontjaiba húzott érintői határolnak?

Na most ezt ugyanúgy kezdjem el, mint az egy pontosat, csak csináljam meg kétszer, a két ponttal, majd vonjam ki őket egymásból?



2021. jan. 19. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Felírod a két érintő egyenletét, majd azoknak ki kell számolnod a metszéspontját. Érdemes rajzot készíteni, hogy lásd, milyen intervallumokon kell Riemann-integrálnod és melyik függvényeket.

Az ábrázoláshoz érdemes a másodfokú kifejezést teljes négyzetként felírni;


-x^2+4x+1 = -(x^2-4x-1) = -((x-2)^2-4-1) = -((x-2)^2-5) = -(x-2)^2+5, ezt a tanult módon lehet ábrázolni.

2021. jan. 19. 00:59