Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nemzeti dráma a Bánk...

Miért nemzeti dráma a Bánk bán? Ebből kell esszét írnom holnap, szóval NAGYON SŰRGŐS lenne.Egy pár indok kéne rá.

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert Magyarországgal eléggé összefügg, meg Magyarország dolgaival. Hogy hogyan, hol, miért, na ezt neked kell megtalálnod.
2021. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyar történelmi alapja van, és ha jól tudom a bemutatóját egy fontos történelmi esemény előtt, vagy annak évfordulóján tartották.

Te most tanulsz róla, nekem megfakultak az emlékeim...

2021. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És azt hogyan tudnám megfogalmazni, hogy mi a dráma és a nemzetfogalom kapcsolata?
2021. jan. 19. 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:
saját szavaiddal fogalmazd meg, ahogy jön. aztán olvasd át, amit írtál, javítgass bele, ahol kell, hogy szebb legyen, és ha késznek érzed, írt le a beadandóba
2021. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint ez a bajom, hogy nem tudom hogyan megfogalmazni.
2021. jan. 19. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Bánk bán úgy 11-12-es anyag, addigra már meg kellett volna tanulni fogalmazni.
2021. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
10-es vagyok és alig foglalkoztunk a történettel.
2021. febr. 4. 18:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár talán már késő, de nem akkora dolog a fogalmazás. Ahogy itt írsz, vagy ahogy bárkivel beszélsz, azt vedd alapul, azt írd le, olvasd át, és ahol nem tűnik olyan szépnek, ott próbálj más szavakat, kifejezéseket használni, vagy variáld meg a szórendet, vagy ilyesmi.
2021. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!