Ha 15 gép 20 perc alatt 500 csavart készít, akkor 60 gép mennyi idő alatt készít 3000 csavart?


2021. jan. 22. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

hat allati bonyolult:


60/15=4, tehat 60 gep 4x annyi csavart csinal 20 perc alatt, tehat 500x4=2000 darabot.


3000/2000=1.5x annyi, igy pont annyival tobb ido is kell hozza, 20x1.5=30 perc.

2021. jan. 22. 20:48
 2/4 anonim ***** válasza:
30
2021. jan. 22. 20:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jan. 22. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen példák megoldásának általános módja, ha először kiszámolod, hogy egy gép egy perc alatt hány csavart készít: 500/15/20 (összes mennyiség/gépek száma/percek száma) = 500/300=5/3.


Akkor 60 gép percenként 60*5/3 = 100 csavart készít, úgyhogy 3000 csavar elkészítéséhez 3000/100=300 percre van szükség.

2021. jan. 23. 19:46