Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazásban valakit tudna...

Mateka2058 kérdése:

Fogalmazásban valakit tudna segíteni??? Hős vagy bűnös? ( Antigoné jellemzése a mű alapján)

Figyelt kérdés
Fogalmazást kéne írnom evvel a címmel, segíthetnétek? Nem azt kérem csináljátok meg helyettem csak, hogy valamit segítsetek.Pl hogy miket írjak bele. Elkezdtem de nem tudok 300 szót sehogy se összeszedni.

2021. jan. 23. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsd el, hogy szerinted hős vagy bűnös, csak azután tudsz érvelni. Én mondjuk inkább nyitva tartanám a kérdést, úgy többet lehet írni (mindkét oldal érveit felsorakoztatni), de nem tudom, hogy a tanár ezt mennyire fogadja el.


Az elején leírnám röviden, hogy mi történt, aztán hogy mi szól a hősség mellett, utána, hogy mi szól ellene. A végén meg, hogy itt isteni törvények állnak szembe az emberi törvényekkel, sajnos ilyenkor nehéz dönteni kívülállóként és szereplőként is, pláne, hogy ez csak egy temetés volt, senki élete nem forgott veszélyben. Antigoné sem a törvények miatt döntött úgy, ahogy, hanem személyes szimpátia alapján.

2021. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!