Valaki elmagyarázná, hogy hogyan kellene megoldani az alábbi másodfokú közös munkavégzéses feladatot?


2 kombájn együtt 4 nap alatt learatta a szövetkezet búzatábláját. Az egyik kombájn egyedül 6 nappal hosszabb idő alatt végezte volna el ugyan azt az aratási munkát, mint a másik. Hány napig aratott volna külön-külön a két kombájn?


Megpróbáltam kiszámolni, és képletnek az (1/x) + (1/x+6) = 1/4 jött ki, aminek eléggé ronda lett a végeredménye, és ez eléggé gyanús. Lehet, hogy a levezetésben rontottam el valamit, ahol 0=x^2 + 6x - 8 jött ki.



2021. jan. 24. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

4/x+4/(x+6)=1

4(x+6)+4x=x(x+6)

x^2-2x-24=0

x1=6 x2=-4 (x2 nem megoldás)


6 nap, 12 nap

2021. jan. 24. 20:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1/x + 1/(x+6) = 1/4

X 1,2 = -4 , 6

2021. jan. 24. 20:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 24. 20:38