Ponthalmaz feladat?

Figyelt kérdés

[link]


Itt az 52-es feladathoz egy általános síkon 4 halmazt rajozlnek le.

Tehát egy tipikus 4 halmazos venn-diagrammot.


Ez jó válasz?



Az 53-as feladatnal X ∩Y ∩Z=6k azaz 6-al osztható szamok.

Illetve ha mindegyik változó az egyes halmazok komplemeteret jelöli akkor a megoldás az hogy 2,3,6-al nem osztható természetes szamok.


Ezek jó válaszok??



Az 54-es feladatot simán letajzolnam, ketto halmazzal, úgy hogy az egyiknek nagyobb a sugara.

És besatiroznam az A\B illetve B\A halmazokat.


Ez jó?


Illetve ezek a feladatok közül 3 van amiben nem vagyok biztos.

[link]



Az 57-es feladatot tudom hogy úgy van, de bebizonyítani nem tudom.


Az 58-as feladatra a válaszom az hogy ha a halmazok vegesek. Ez fontos szempont lehet. De nem vagyok biztos benne.


A 61-es feladatra a válaszom az hogy AxB={-1;0;1} és AxB eleme a R.


2021. jan. 27. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az első linket elcseszted.
2021. jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

57. Ha A\B átírható úgy, hogy A\(AmetszetB) (mivel ha a metszetükön kívül is van elem B-ben, az nem befolyásolja a kivonást), így ha ez ={}, akkor A=AmetszetB, tehát minden A-beli elem B-ben is benne van, így A definíció szerint részhalmaza B-nek. Ha A-nak nincs eleme, akkor A üreshalmaz, ami szintén részhalmaz, de az is előfordulhat, hogy A=B, és ekkor is fennáll a reláció.


58. Nem kell, hogy végesek legyenek. Például:


A:={Prímszámok}

B:={Összetett számok}

C:={Irracionális számok}


Mindhárom halmaz végtelen, mégis igaz az egyenlőség.


A válasz a kérdésre: az A;B;C halmazok páronként diszjunktak, ami pont azt jelenti, hogy nincs közös elemük, vagyis metszetük az üreshalmaz.


A 61-es feladatot valószínűleg nem sikerült felfognod.


Az eredmény egy olyan négyzet, melynek négy csúcspontja: (-1;-1), (-1;1), (1;1), (1;-1).

2021. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az első link, javítva:


[link]

2021. jan. 28. 05:42
 4/14 anonim ***** válasza:

Az 52-es és az 54-es jó.


Az 53-asnál külön-külön le kell írni, hogy az X;Y;Z „értékétől” függően mik lehetnek ezek hármas metszetének eredményei. Mivel mindegyikre 2-2-2 választási lehetőség van, ezért összesen 8-féle kimenetel lehet.


AmetszetBmetszetC = 2-vel és 3-mal és 6-tal osztható természetes számok = 6-tal osztható számok, ami a C halmaz.

komp(A)metszetBmetszetC = 2-vel nem osztható, de 3-mal és 6-tal osztható természetes számok, ilyen szám nyilván nincs, tehát ez üreshalmaz, amit a feladat nem enged meg, tehát ez egy „hamisgyök”.

komp(A)metszetkomp(B)metszetC = 2-vel és 3-mal nem, de 6-tal osztható természetes számok, tehát szintén üreshalmaz lesz.

És így tovább.


Mivel speciálisan AmetszetB=C, ezért okos meggondolással ki lehet zárni bizonyos eseteket, amiket nem kell felírnunk; ha C teljesül, akkor A és B is, ha pedig C nem teljesül, akkor A és B sem (máskülönben az eredmény mindig üreshalmaz), tehát a két atom ebben a feladatban a 6-tal osztható és 6-tal nem osztható számok, vagyis a C és a komp(C) halmazok.

2021. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi , ez jól jött, mert ezeknél el akadtam. Most már értem.


Viszont ezt nen értem:

ha A={ -<=x<=1} és B={-1<=y<=1} akkor AxB miért (-1;-1), (-1;1), (1;-1), (1;1)???


Tehát vegyük ezt a példát.

X=-1

Y=-1


Én úgy tudom ezt értelmezni hogy x-nek -1-et adunk és y-nak -1-et adunk, és szorozzuk akkor 1-et kapunk, tehát ekkor y értéke már változik, nem -1 marad, hanem 1 lesz.


Mert egy egyenletbol kapott értek az tulajdonképpen y.


Vagy rosszul gondolom?


Ha rossz akkor mi a helyes?

2021. jan. 28. 21:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed. Itt nem szorzás van. Az AxB úgynevezett Descartes-szorzat, ami azt jelenti, hogy az A és B halmaz elemeit a lehető összes módon párba rendezi egy halmazba (ami az AxB halmaz).


[link]


Például, ha


A:={1;2;3} és B:={4;5;6}, akkor AxB={(1;4) ; (1;5) ; (1;6) ; (2;4) ; (2;5) ; (2;6) ; (3;4) ; (3;5) ; (3;6)}


Magyarra lefordítva; ugyanaz a feladat, mint ami az ilyen jellegű feladatoknál korábban volt, vagyis a koordináta-rendszerben jelölöd a megfelelő síkrészeket, és azoknak kell a metszete:


[link]

2021. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaaaa hogy így van a dolog.

Nah ezt rosszul tudtam akkor.

Köszi szépen.

2021. jan. 28. 21:44
 8/14 A kérdező kommentje:

És ha A={1;2} és B={3;4}

Akkor ha elvégezzük AxB és BxA műveletet akkor ezek nem egyenlőek?:


Lesz ilyen AxB-ben hogy (1;3)

Lesz ilyen BxA-ban hogy (3;1)

Ezek nem egyenlőek??

2021. jan. 28. 21:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Így van, a direktszorzat (általában) nem kommutatív; AxB esetén előbb az A halmazból kell venni az elemeket, BxA esetén a B halmazból.


Bónusz kérdés: mikor lehet kommutatív a direktszorzat? Vagyis milyen A=/=B-re fog AxB=BxA teljesülni?

2021. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nah ez jó kérdés.

Talán ha A és B ures halmaz?


Mert ha vannak benne elemek mindkét halmazban és nem egyenlőek, akkor mindenféleképpen lesz valamely értékek kepzesenel eltérés.

Szóval én azt tudom elképzelni hogy ha ures halmaz mindkettő.

2021. jan. 29. 20:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!