Feladat: Melyik az a másodfokú egyenlet, amelynek gyökei az: x^2-5x+6=0 egyenlet gyökeitől csak előjelben térnek el?2021. febr. 1. 08:32
1/1 anonim válasza:
x1+x2=5
x1*x2=6
--------- x1=2 x2=3
-2, 3 (x+2)(x-3)=0
-2, -3 (x+2)(x+2)=0
2, -3 (x-2)(x+3)=0