Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?

A teherautón bútorokat szállítanak. A bútorok és a teherautó platója között a tapadási súrlódási együttható 0,4. Mekkora maximális gyorsulással indulhat a teherautó? Mekkora az a minimális út, amely alatt a bútorok megcsúszása nélkül a teherautó elérheti az 54km/h sebességet?

2021. febr. 3. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A tapadási súrlódás: 0,4 * F(súly) = 0,4 * m * g = 4 * m

A gyorsításkor ható erő: F = m * a

Tehát ha m * a = 4 * m, akkor pont nem indul meg a bútor.

Az m kiesik, tehát a = 4 m/s²

s = at² / 2

t = Δv / a

2021. febr. 3. 14:04
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Az egyeshez még ennyit tennél hozzá:

[link]

2021. febr. 3. 14:17
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Jaja. Maradjunk annyiban, hogy 0,4 súrlódási együttható azt is jelenti, hogy 0,4 G-nél csúszik meg a tárgy, hiszem pont a felületeket összenyomó erő és súrlódási erő hányadosa.
2021. febr. 3. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek olyan életszerűtlen példák. :D
2021. febr. 3. 14:41
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"Ezek olyan életszerűtlen példák. :D"

Ne mondd már, hogy az IFA műszerfalán nincs G-mérő. :D

2021. febr. 3. 14:44
 6/6 A kérdező kommentje:
1.köszi szépen
2021. febr. 3. 19:46