Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megtudná oldani nekem...

Valaki megtudná oldani nekem ezt a mértan feladatot?

Figyelt kérdés

Egy egyenlő oldalú háromszög magasságának hossza gyök 3 cm. Számitsd ki a háromszög oldalának hosszát.


Akár , hogy próbálkozom vele , nem megy...még egy vetületet ès szöget sem ad meg...

Szóval ha valaki érti , elmagyarázná nekem,légyszii😅



2021. febr. 4. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Egyenlő oldalú háromszög: minden oldala ugyanolyan hosszú, a magasság felezi az alapot. Erre már fel lehet írni Pithagorasz tételét.
2021. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#2 hát figyi , nem vagyok hülye...nyugodj meg...

Ha meg nem szeretnél segíteni , akkor meg ne degradálj le másokat , örvendj , hogy te tudod😉

2021. febr. 4. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van; ha a háromszög egyik oldala x, akkor a magassög behúzásával a derékszögű háromszög átfogója x lesz, a befogók hossza x/2 és gyök(3), így már a Pitagorasz-tétel is felírható.


Másik lehetőség, hogy tudod, hogy az „a” oldalú szabályos háromszög magassága a*gyök(3)/2, ebből már ránézésre is leolvasható, hogy most a=2 kell nekünk.

2021. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!