Milyen méretezésű legyen egy 100 liter térfogatú, henger alakú, felül nyitott doboz minimális anyagfelhasználással (felülettel)?

Sziasztok! Az alábbi matek feladatban tud valaki segíteni?

2021. febr. 12. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Először kiszámolod, hogy 100 liter hány m³. Aztán megkeresed a henger térfogatának és felületének képletet.
2021. febr. 12. 18:47
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a henger magassága m, sugara R.

100 l=0,1 m^3

Henger térfogata: R^2*pi*m=0,1; ebből fejezzük ki m-t: m=0,1/(R^2*pi)

Henger felülete: A(R)=R^2*pi+2R*pi*0,1/(R^2*pi)

Ezt a függvényt le kell deriválni R szerint a kapott függvényt egyenlővé teszed 0-val és megoldod.

2021. febr. 12. 18:51