5a^3√2a

2021. febr. 17. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Négyzetre emeled a nem gyök alatt lévő tagokat:


Gyök alatt 5*5*a³*a³*2*a =

Gyök alatt 25a^6*2a =

Gyök alatt 50a^7

2021. febr. 17. 10:08
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Talán igy:

√(25a^6*2*a)=√(50*a^7)

2021. febr. 17. 10:08