A képen szerepel az egyenes, de én nem tudom hogy a megadott egyenlet alapján hogy lett felrajzolva.
2021. febr. 23. 18:09
1/3 anonim válasza:
z=x+y*i => z-i=x+(y-1)*i => |z-i|=sqrt(x^2+(y-1)^2)
=> z+3=(x+3)+y*i => |z+3|=sqrt((x+3)^2+y^2)
Az egyenlőtlenség:
sqrt(x^2+(y-1)^2) <= sqrt((x+3)^2+y^2) A két oldalt négyzetre emelve:
x^2+y^2-2*y+1 <= x^2+6*x+9+y^2
-3*x-4 <=y
Az y=-3*x-4 egyenletű egyenes "fölötti" pontok adják a megoldásokat.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi de ezt én is tudtam. Engem az érdekelne hogy az egyenes egyenletét hogyan ábrázolták.
2021. febr. 25. 09:50
3/3 anonymousreview60 válasza:
1. Fogták az egyenes egyenletét.
2. Fogtak 2 db x értéket: x1; x2.
3. Ezekhez kiszámolták az y értékeket: y1; y2.
4. A pontokat bejelölték a síkon (x1;y1), (x2;y2).
5. Húztak egy egyenest, ami átmegy ezeken a pontokon.