Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell disztichonos verset...

Hogy kell disztichonos verset írni?

Figyelt kérdés
Tudom, ezeregy ilyen kérdés van, és azt is tudom, hogy pentameter meg hexameterből áll. De ez gyakorlatban már nem ilyen egyszerű. Fél órája a könyv felett ülök, és egy mondatot sem tudtam összerakni, mert sehogysem értelmes. És az sem könnyíti meg a dolgom, hogy a húsvéti készülödésről kell írnom. Tehát esetleg, bárki aki ért a versíráshoz, tudna nekem komplett verssorokat írni amiket betudnék építeni a verseimbe? Igen, kettő kell, ráadásul minimum hat sorosak. Ma adta fel, és éjfél a határidő. Segítség persze nulla. Ötletek?

2021. febr. 24. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Felkelek immár húsvét reggel, nézem a kertet,

sasszemeim nézik: járt vajon itt a nyuszi?

2021. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki ezt a verset nem tudná átírni nekem? :D

(Igen, most már 4 órája ülök és enyhén elegem van)


Szívemet érted adom, drágám, fogd meg kezem, és én

megteszem azt neked érte, kristállyal teli szépség,

Idehozom piciny nyulad, kit rejt a húsvét békés ünnepe,

Csokinyuszi, sonka, kölni illata körbe küldte-e?

Felkel a vad kikelet, várok rád kedvesen, élénk

Hanggal várok reád, böjtöljünk együtt fivérként.


(Tudom bullshit az egész, de a magyartanár így is ki tudja elemezni)

2021. febr. 24. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!