Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Középpontos hasonlóságok?...

Középpontos hasonlóságok? Hogyan kell ezeket megoldani?

Figyelt kérdés

Holnap reggelre van egy matek házi feladatom, amiket nem tudok megcsinálni. Kerestem a tankönyvben, online, youtube-on, de nem találtam segédletet, ezért utolsó próbálkozásnak kiírom ide. Aki tudja, hogyan kell megszerkeszteni ezeket, kérem írja meg.


Vegyünk fel egy pontot, egy szakaszt, és egy rá merőleges egyenest. Szerkesszük meg a szakasz adott pontra vonatkozó, középpontosan hasonló képét úgy, hogy egyik végpontja az egyenesre illeszkedjen. Hány megoldása van a feladatnak?


Adott két különböző sugarú kör, amelyeknek nincs közös pontjuk. Adjunk szerkesztési eljárást olyan pont szerkesztésére, amelyre vonatkozó középpontos hasonlóság a nagyobb kört a kisebbe viszi át. Hány megoldása van a feladatnak? Hogyan módosul a feladat megoldhatósága, ha a két kör sugara egyenlő?



2021. febr. 27. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A második feladattal nincs sok gondod, ha tudod hogyan kell közös külső és belső érintőket szerkeszteni körökhöz.

A megoldás itt: [link]

G és L a két megoldás.

2021. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Az adott pontra és az adott szakasz egyik végpontjára illessz egyenest. Ennek és az adott egyenesnek a metszéspontja legyen T! A T-re illessz az adott szakasszal párhuzamos egyenest, legyen ez a! Az adott pontra és az adott szakasz másik végpontjára illeszkedő egyenes legyen b. Az a és b metszéspontja legyen V! Az adott szakasz képe a TV szakasz.

Próbálgasd különböző esetekben a szerkesztést, és találd ki a megoldások számát!

2021. febr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hm.. Érdekes, mert ezeket még soha nem csináltuk órán, pedig mindegyiken jelen vagyok, és figyelek is. Közös érintőket se szerkesztettünk még.


Köszönöm szépen, így már holnap kérhetek segítséget a tanártól, mert látja, hogy foglalkoztam vele.

2021. febr. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!