Nem tudom megoldani a feladatot vki tudna segíteni? Előre is köszönöm!!!
2021. márc. 1. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sin^2 + cos^2 = 1 ismert azonossag

sin^2 = 1 - cos^2 a fentibol


sin^2 - cos = 1 az eredeti

(1 - cos^2) - cos = 1 behelyettesitve az elozo kettot

0 = cos^2 + cos atrendezve az elozo

0 = cos(cos+1) kiemel cos


ez akkor lehet ha

cos=0 vagy cos+1=0

innen mennie kell


Nyilvan roviditettem: cos = cos(x)

2021. márc. 1. 12:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 1. 13:02