A három könyvespolc közül a legalsón kétszer annyi könyv van, mint a legfelsőn, es 20%-kal több, mint a középsőn. A három polcon összesen 70 könyv van. ?

ezekre kéne a válasz!

2021. márc. 1. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Akkor miért nem számolod ki?
2021. márc. 1. 14:10
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Mutasd, meddig jutottál el!

Fel tudtad írni az egyenletet?

Utána már csak rendezni kell, és kész! :)

2021. márc. 1. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

legefelsőn: x

legalsón: 2*x

középső: 1/1,2*2x=5/3x


x+2x+5/3x=70

...

2021. márc. 1. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
3: ne csináld már meg helyette, mert így sose fogja megtanulni!
2021. márc. 1. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

"ezekre kéne a válasz!"


Bakker, van ám rinocéroszbőr az orcádon....


Esetleg "légy szíves", vagy "tudnátok segíteni?", vagy hasonló....????

2021. márc. 1. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
15, 25 és 30 (legfelső-középső-legalsó)
2021. márc. 1. 14:31