Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német ob kötőszóval utáni...

Német ob kötőszóval utáni helyes mondatfelépítés?

Figyelt kérdés

A feladat annyi hogy vannak kifejezések és kérdések amelyeket össze kell kapcsolni az ob kötőszó használatával. Egy példa:

möchte wissen/Wie alt er sein kann?


Azt tudom hogy az ob után KATI (kötőszó alany többi mondatrész ige) szórendet kell használni, de hogy a wie alt kérdőszó az alany elé vagy mögé kerül azt nem tudom.

Szóval ...ob er wie alt sein kann or wie alt er sein kann.



2021. márc. 2. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ich möchte das wissen, wie alt er sein kann.


Itt szerintem nem kell ob. Tudom mire gondolsz, de a “vajon”-t a német nem használja így.


Úgy viszont, hogy tudni szeretném hogy öreg-e.

Ich möchte wissen, ob er alt ist.

2021. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kötelező beletennünk az ob-ot. És mondjuk akkor mi van ha a példa kérdés az hogy Sonja kérdezi magától: Was werde ich anziehen, wenn er mich inlädt? és ÉS úgy kell kezdődnie hogy Sie ärgert sich darüber...
2021. márc. 2. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég hülye feladat :D

mert eléggé magyaros logikával épül fel, ezzel az ob-bal meg kann-nal. Eleve az ob valószínűsít, nem kéne még a kann -hat/-het-je is, de mindenhogy hülyén hangzik nekem. Mindenesetre az er jöjjön az ob után.


A második válaszodban nem értem a kérdést, nem tudom milyen ob-os tagmondattal kéne azt folytatni :D

2021. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
100%

A W-kérdőszavak és az "ob" nem férnek meg egymás mellett, úgyhogy


Ich möchte wissen, wie alt er ist.


(és a "kann" sem kell, mert az annyira magyar.)

........................................................


Az "ob"-bal való ismerkedést szeretem a következő szituációs játékkal kezdeni (Tettesd magad süketnek-játék)


Bist du hungrig? (Éhes vagy?)

Wie bitte? (Tessék?)

Ich habe gefragt, ob du hungrig bist. (Azt kérdeztem, hogy éhes vagy-e.)


Kannst du schwimmen? (Tudsz úszni?)

Wie bitte? (Tessék?)

Ich habe gefragt, ob du schwimmen kannst. (Azt kérdeztem, hogy tudsz-e úszni.)


Wollt ihr Volleyball spielen? (Akartok röplabdázni?)

Wie bitte? (Tessék?)

Ich möchte wissen, ob ihr Volleyball spielen wollt. (Szeretném tudni, hogy akartok-e röpizni.)


Trainierst du jeden Tag? (Minden nap edzel?)

Wie bitte? (Tessék?)

Ich möchte wissen, ob du jeden Tag trainierst. (Szeretném tudni, hogy minden nap edzel-e.)

2021. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült megoldanom a feladatokat. Csak tudnám ezt miért nem írja le a munkafüzetem a magyarázatnál, illetve hogy a tanárom miért nem mondta ezt el nekünk....
2021. márc. 2. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!