Kaptam 4 feladatot, amihez hozzá se tudok szagolni. Hogy kell ezeket megoldani?


[link]


Köszönöm ha megoldod (:



2021. márc. 3. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Az első az nevetségesen könnyű.

Mit fogsz csinálni a ZH-n?

A második is csak egy kis trigonometriával több.

Milyen szakos vagy?


3

(függőleges) erő egyensúly:

A + B - F - q*(a+0.75*a+a) = 0

lapsíkbeli nyomaték egyensúly M pontra:

M - 3.25*a*A + 2.25*a*F - 0.375*q*(a+0.75*a+a) + 0.75*a*B = 0

2 egyenlet, 2 ismeretlen


4

másold ki a tankönyv/jegyzet-ből

2021. márc. 3. 11:41
 2/4 A kérdező kommentje:

13.os vagyok Technikusin.

Most vettük online órán, nem mentegetőzni akarok de ez valami katasztrófa ami ott folyik xd


Köszönöm amiket leírtál, ha az első kettőt is leírnád, annak nagyon örülnék :)

2021. márc. 4. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:

1

Merev pl acél alakzat a T pontnál tud forogni a lap síkját el nem hagyva.

Mindegyik F1 F2 ... nyíl egy erő. Pl valaki nyomja kézzel. A forgatás "erőssége", a nyomaték akkor nagyobb ha nagyobb az erő és ha nagyobb a (merőleges) távolság a forgási ponttól. Azaz M=F*s. Még azt kell tudni hogy ezeket csak simán össze lehet adni (szuperpozíció). Nyilván a másik irányba forgatás negatív. Ha "átmegy" az erővonal a tengelyen akkor az erőkar 0, ezért a nyomaték is. Próbálj egy ajtót a zsanér nyomkodásával kinyitni.

F1 * (4.5+4.5) + F2 * 4.5 + F3 * 0 - F4 * 3 + F5 * (3+3) - F6 * 5


2

Elvben ugyanaz mint az 1.

Csak mivel az erők nem pont vizszintesek/függőlegsek ezért felbontjuk őket.

Pl

F_1_balra = F1*cos(60')

F_1_le = F1*sin(60')

Felbontod F2-t is, F3-at nem kell ügye, és az 5 erővel megoldod mint az 1.

2021. márc. 4. 18:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 5. 21:58