Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van-e olyan háromszög , Ame...

Van-e olyan háromszög , Amelynek egyik súlyvonala merőleges a fékezett oldalra Van-e olyan háromszög , Amelynek egyik súlyvonala egybeben fejlesztő is Van-e olyan háromszög , Amelynek súlypontja egybeesik a körülírt kör középpontjàval?

Figyelt kérdés

Van-e olyan háromszög

Amelynek súlypontja illeszkedik a hàromszög egyik középvonalàval ?



Valaki létszi segítsen



2021. márc. 3. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én matek bscre jártam, de életemben nem hallottam olyat, hogy egy háromszögnek van fékezett oldala vagy súlyvonal fejlesztője...


Ezt tudom értelmezni

Van-e olyan háromszög , Amelynek súlypontja egybeesik a körülírt kör középpontjàval?

Igen, van a szabályos háromszög.


Az utolsó kérdésre is igen a válasz.

2021. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Először ki kéne iktatni a prediktív szóbevitel hibáit, hogy értsük.


Amelynek egyik súlyvonala merőleges a fékezett oldalra


fékezett: felezett?


Ezt mindenképpen rendbe kéne tenni, mert nem nagyon értelmezhető.


Van-e olyan háromszög , Amelynek egyik súlyvonala egybeben fejlesztő is

fejlesztő: felező?


És ha felező, akkor szögfelező? Mert a súlyvonal mindig az oldalfelező pontból indul.


Amelynek súlypontja egybeesik a körülírt kör középpontjàval?


Ilyen van, a szabályos háromszög. Minden sarok 60 fok, minden oldal ugyanakkora.


Amelynek súlypontja illeszkedik a hàromszög egyik középvonalàval ?


Na ilyen nem lesz.

A súlyvonalak és középvonalak is az oldalfelezőkből indulnak. Ahhoz, hogy bármelyik középvonal a súlyponton áthaladjon, minimum egy súlyvonalnak és egy középvonalnak egybe kéne esnie egy súlyvonallal. Ahhoz viszont a háromszög egyik szögének nullának kéne lennie, akkor meg nincs háromszög.

2021. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

"Az utolsó kérdésre is igen a válasz."

öööö, melyik háromszög az? Én nem találtam olyat. :)

2021. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Utolsó kérdés:

[link]


Az, hogy van ilyen háromszög, olyan, mint azt mondani, van olyan trapéz, aminek egy oldala egybeesik egy átlójával. Olyan sincs.

2021. márc. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdés ez

Van-e olyan háromszög amelynek súlypontja illeszkedik a hàromszög egyik középvonalàval ?


Azért írtam, hogy van, mert pl a szabályos háromszög súlyPONTja rajta van a háromszög súlyVONALán.


Vagy ti hogy értelmezitek a kérdést?

2021. márc. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok, bocs, nem vettem észre hogy középvonal van, nem súlyvonal.


Így akkor valóban nincs ilyen.

2021. márc. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Jaja. :)


A súlyvonal mindenképp átmenne a súlyponton, mindegyik, minden háromszög esetén. :)

2021. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!